گرداننده : رضا قاسمی نشريه ادبی

صفحه‌ی نخست

مقاله

داستان

شعر

گفت و گو

نمايشنامه

طنز

مواد خام ادبی

درباره‌ی دوات

کتابخانه دوات

تماسکارهای رضا قاسمی
 روی انترنت

دعوت به مراسم
 کتابخوانی

 

jeudi, 21 avril 2016 


زمينه را برای تقلب چگونه فراهم کردند؟


۱- فتوا و توضیح آیت‌الله مصباح یزدی در مورد تغییر دادن آراء که آنرا در جهت حفظ ارزش‌های اسلامی نامید ، به اطرافیان و برخی مسئولان ارائه شد .
۲- وزیر کشور با استانداران جلسه‌ای کاملاً محرمانه برگزار کرد که هنوز خبری از آن درز نکرده است.
۳- حدود ۷۰درصد کارشناسان و مدیران روابط عمومی ، پشتیبانی و بازرسی مرتبط با انتخابات در سطح کشور تغییر کردند .
۴- یکی از مقامات مسوول انتشار نظر سنجی‌ها، تهدید کرده است با منابعی که درصد آراء احمدی‌نژاد را بالا اعلام نکنند برخورد خواهد شد.
۵- وضعیت ۹/۴ میلیون رأی مشخص نیست ( مرکز آمار ایران ابتدا واجدین شرایط رأی دادن را ۵۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد که پس از تهدید و توجیه بعمل آمده ، آنرا به ۴۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تغییر داد . معلوم نیست تکلیف این ۹/۴ میلیون رأی چه خواهد شد ؟ )
۶- ۶/۲ میلیون تعرفه‌ای که خارج از نظارت هستند ، چاپ شد .
۷ - امکان نظارت ستاد موسوی بر بیش از ۳۰۰ صندوق خارج از کشور وجود ندارد .
۸ – ده ‌در‌صد به تعداد صندوق‌های سیار اضافه شد .
۹- برای ۳۵ درصد از رأی‌دهندگان ، تعرفه اضافی چاپ شده است .
۱۰- ایجاد اتاق تجمیع آراء در وزارت کشور که ریاست آن با سیدحسین میردامادی است و از خارج وزارت کشور منصوب شده است، مورد اعتراض قرار گرفت .
۱۱- انتصاب‌های گسترده‌ی مدیرانی جدید در ستاد انتخابات وزارت کشور انجام شد .
۱۲- مُهرهای ارسال شده به شعبه‌های رأی‌گیری ، ۱/۲ برابر تعداد شعب است .
۱۳ - حفاظت از یک سوم صندوق‌ها به سپاه واگذار شد .
۱۴- شناسنامه‌های سربازان در اکثر مراکز نظامی جمع‌آوری شد .
۱۵- قرارداد محرمانه‌ای بین وزارت کشور و شرکت مخابرات برای ارسال فوری ۴ میلیون اس ام اس اضطراری در روز انتخابات ، منعقد شد .
۱۶- قرار بوده جمعه قبل ( آخرین جمعه‌ی پیش از انتخابات ) هاشمی رفسنجانی خطبه‌های نماز جمعه تهران را بخواند که طبق روال سالهای قبل، در نظر داشت در خصوص تقلب در انتخابات و توصیه‌هایی به مردم برای جلوگیری از اقدامات احتمالی ، مطالبی را ارائه کند . در کمال تعجب از طرف ستاد نماز جمعه به وی اطلاع دادند که احتمالأ سخنرانی ایشان پخش رادیوتلویزیونی نخواهد داشت و به این ترتیب ، هاشمی اجباراً از سخنرانی و ایراد خطبه منصرف شد .
۱۷- ابتدا تعداد شعب اخذ آراء بیش از ۴۸ هزار شعبه اعلام شده بود که بعد از چند هفته عدد جدیدِ اعلام شده به ۴۵۷۵۸ تغییر کرد . مشخص نیست که تکلیف بیش از دو هزار صندوق ( تفاضل دو تعداد شعب متفاوت ) چه خواهد بود ؟
۱۸- رئیس ستاد انتخاباتی کشور گفت نمی‌توان به بعضی از نُظّار معرفی شده از سوی برخی کاندیداها اجازه دادکه در کنار صندوق‌ها قرار گیرند ، زیرا احتمال دارد نفوذی‌های دشمن در میان آنان باشند .
۱۹- گروهی که خود را کارشناسان ویژه نهاد ریاست جمهوری معرفی می‌نمایند از دوشنبه در برخی از دفاتر طبقات دهم و یازدهم ساختمان وزارت کشور مستقر شده‌اند. بر اساس شنیده‌ها برخی از این گروه مدام در رفت و آمد میان سایتهای مدیریت مرکز کامپیوتر ستاد انتخابات کشور‌اند. همزمان سطح دسترسی به پایگاه داده‌های انتخابات، حتی انتخابات گذشته افزایش یافته و دسترسی کارمندان وزارت کشور و حتی بخشی از ستاد انتخابات به سیستم با مشکل
روبه‌رو شده است.
۲۰- آیت‌الله مصباح‌یزدی در جلسه محرمانه‌ای به مسوولان انتخابات گفت: رأی کسانی که اصلاً صلاحیت اخلاقی و قانونی ندارند را بریزید دور . برشما مسؤولین انتخابات، هر امری واجب است و بالاترین وظیفه آن است که آن‌چه را
در حال از دست دادن هستید برگردانید. 

 

   

بازچاپ مطالب دوات ممنوع است؛ به مطالب دوات فقط می‌توانید لینک بدهید.

برگشت